|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

درویشی مدیر عامل شرکت در اولین جلسه کمیته راهبری طرح احیا وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در سال1400

با توجه به شرایط فعلی منابع آب استان، با جدیت بیشتری در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی فعالیت خواهیم نمود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه، اولین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در سال 1400 با حضور درویشی مدیر عامل شرکت، معاونین، مدیران و جمعی از کارشناسان حوزه بهره برداری در محل دفتر مدیر عامل برگزار گردید .

در این جلسه که با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا با رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی برگزار گردید در ابتداء عنایتی مدیر مطالعات ضمن ارائه آخرین آمار و اطلاعات بارش ها از کاهش 24درصدی نزولات آسمانی نسبت به سال گذشته و23 درصدی نسبت به میانگین بلند مدت خبرداد و افزود متاسفانه به همین دلیل شاهد کاهش رواناب ها به میزان 44 درصد نسبت به سال گذشته و 38 درصد نسبت به میانگین بلند مدت میباشیم و همین موضوع  تاثیرات نامطلوبی بر میزان ذخایر سطحی وزیرزمینی وارد نموده است. در ادامه مرادی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت گفت : با توجه به وضعیت کنونی منابع آبی استان ضروری است نسبت به تشکیل فوری کمیته های استانی اقدام و تصمیماتی جهت کاهش اثرات سوء شرایط نامناسب منابع آبی استان در شوراهای مذکور اتخاذ شده و همزمان اقدامات مورد لزوم وفق شرح وظائف به عمل آید.

در ادامه این جلسه، درویشی مدیر عامل شرکت ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران اسلامی، از تلاشها، پیگیریها و اقدامات انجام شده توسط همکاران خود در سال گذشته قدردانی نمود ، ایشان کاهش بارشها و بالطبع رواناب ها را در سال آبی، بسیار نگران کننده دانست و خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای رفع آثار و تبعات ناشی از آن شد، درویشی ضمن توصیه جدی در خصوص تشکیل کمیته های استانی با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و آبفای استان متذکر گردید میبایست از ابتدای سال اقدامات لازم به عمل آید  .

از دیگر موضوعات مهم مطرح شده در این نشست که مدیر عامل شرکت بدان اشاره داشت، طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و اقدامات انجام شده در سال گذشته و برنامه های مورد نظر در سال جاری بود. درویشی با اشاره به برخی کاستی ها در حوزه عملکردی در این بخش (بهره برداری ) و همچنین شیوع ویروس کرونا که مشکلات عمده ای را برای تمامی کشور ایجاد نموده است افزود،

مشکلات نباید ما را وظائف خود منحرف نماید و شایسته است در بخش تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز، تهیه ونصب کنتورهای هوشمند، اصلاح وتعدیل پروانه ها با جدیت بیشتری فعالیت و اقدام نمائیم ، ایشان ضمن عملکرد مناسب سال گذشته در این موضوعات گفت ، نباید به این میزان راضی شویم و لازم است کار با فعالیت مضاعف ادامه یابد. درویشی به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید در بحث تولید و حمایت و پشتیبانی از آن نیز اشاره داشت و افزود ، آب محور توسعه است و ما باید در مسیر این توسعه گام برداشته و با عمل و کار واقعی موانع تولید را رفع نمائیم ضمن آنکه تکلیف ما در بحث صیانت از آب نیز در سالجاری با توجه به وضعیت منابع آبی در استان دوصد چندان میباشد و از این سرمایه ارزشمند میبایست به نحو مطلوبی استفاده نموده و آن را در مسیر درست و واقعی توسعه قرار دهیم  .

ایشان در پایان سخنان خود ضمن تشکر از همه کارکنان شرکت متبوع خود در سال گذشته با تاکید بر تلاش مضاعف یادآور شدند طرح احیاء وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی از سال 1394 در قالب چندین پروژه به منظور بهینه سازی مصارف آب و اجرای برنامه هایی جهت کاهش افت سطح آب زیرزمینی در سطح کشور درحال انجام میباشد و این تلاش و فعالیت باید درسالجاری (1400 ) همچنان ادامه یابد .

 

کد خبر: 2454
  تاریخ خبر : 1400/01/16
 285
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 40
 • بیشترین بازدید همزمان : 462
 • بازدید امروز : 1,222
 • بازدید دیروز : 9,257
 • کل بازدید : 2,477,084
 • آخرین به روزرسانی : 1400/02/19 10:49:12

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : بلوار زن - ضلع غربی پالایشگاه نفت
 • کدپستی : 99669 - 67147
 • تلفن : 0833837135 08338374145
 • فاکس : 08338370203
 • پست الکترونیکی : kermanshah[at]kshrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا : 08338374149